#2

Tobias Conrad Lotter
(1717 – 1777)

Atlas Minor Praecipua Orbis Terrarum Imperia

Tobias Conrad Lotter
#2

Tobias Conrad Lotter
(1717 – 1777)

1-50
504 zobrazení
20 000 Kč
22. 1. 2020 18:00

nekompletní, z pův. počtu 80 map je v tomto souboru vevázáno 47, místy poškozeno, některé mapy podlepeny
47x kolorovaná mědirytina na ručním papíře
21,5 x 28 cm
1744
Atlas minor praecipua Orbis terrarum Imperia, Regna et Provincias, Germaniae potissimum tabelli 80 exacte delineatis sistens usui militiae ducum ac peregrinantium maxime accommodatus opera Tobiae Conradi Lotteri. Ručně kolorované mědirytinové mapy s nápisovou kartuší, měřítky a severkou, v mapovém rámci geografické souřadnice. Vlastním mapám předchází mědirytinový obsah na 16 stranách. Další autoři: Seutter, Matthäus, 1678-1757, Weyermann, Jakob Christoph, 1698-1757, Crophius, Martin Gottfried, činný ca 1730-1770, Seutter, Albrecht Carl, 1722-1762, Lainpacher, Matthaeus Petter, činný 18. stol, Silbereisen, Andreas, 1713-1751. Celoplátěná vazba, restaurováno; nekompletní, z pův. počtu 80 map je v tomto souboru vevázáno 47, místy poškozeno, některé mapy podlepeny
1717 - 1777