datum aukce 22. 01. 2020 18:00
160
vyvolávací cena: 20 000 CZK

2. Tobias Conrad Lotter

Atlas Minor Praecipua Orbis Terrarum Imperia

zachovalost nekompletní, z pův. počtu 80 map je v tomto souboru vevázáno 47, místy poškozeno, některé mapy podlepeny
technika 47x kolorovaná mědirytina na ručním papíře
rozměr 21,5 x 28 cm
rok 1744
stav díla Atlas minor praecipua Orbis terrarum Imperia, Regna et Provincias, Germaniae potissimum tabelli 80 exacte delineatis sistens usui militiae ducum ac peregrinantium maxime accommodatus opera Tobiae Conradi Lotteri. Ručně kolorované mědirytinové mapy s nápisovou kartuší, měřítky a severkou, v mapovém rámci geografické souřadnice. Vlastním mapám předchází mědirytinový obsah na 16 stranách. Další autoři: Seutter, Matthäus, 1678-1757, Weyermann, Jakob Christoph, 1698-1757, Crophius, Martin Gottfried, činný ca 1730-1770, Seutter, Albrecht Carl, 1722-1762, Lainpacher, Matthaeus Petter, činný 18. stol, Silbereisen, Andreas, 1713-1751. Celoplátěná vazba, restaurováno; nekompletní, z pův. počtu 80 map je v tomto souboru vevázáno 47, místy poškozeno, některé mapy podlepeny
autor 1717 - 1777