zachovalost | na papíře skvrny, mírně poškozeno |
technika | osmibarevná čistokresba, ruční papír |
rozměr | 57 x 86 cm |
rok | 1764-1783 |
stav díla | mapa tereziánského katastru zhotovená mezi lety 1764-1768 v rámci "Prvního vojenského mapování" (též "Josefské měření") nebo 1780-1783 (rektifikace, II. vojenské mapování, kompletní zmapování RU monarchie) Královskou kartografickou službou v měřítku 1 : 28800 nebo 1 : 24400 dle krokování (případně koňmo), na papíře patrné drobné vpichy (vyměřování) na obvodu mapovaného území, místy vodotisky (značení papíru), provedeno ručně tzv. osmibarevnou čistokresbou (ofic. termín pro mapy 1. vojen. měření), kde zelená vyznačuje lesy, žlutá cesty, šedá stráně atd. ; na papíře skvrny, mírně poškozeno |
Mapa 1. vojenského měření Čech a Moravy ze 2. poloviny 18. století