datum aukce 22. 01. 2020 18:00
220
vyvolávací cena: 30 000 CZK

8.

Mapa 1. vojenského měření Čech a Moravy ze 2. poloviny 18. století

zachovalost na papíře skvrny, mírně poškozeno
technika osmibarevná čistokresba, ruční papír
rozměr 57 x 86 cm
rok 1764-1783
stav díla mapa tereziánského katastru zhotovená mezi lety 1764-1768 v rámci "Prvního vojenského mapování" (též "Josefské měření") nebo 1780-1783 (rektifikace, II. vojenské mapování, kompletní zmapování RU monarchie) Královskou kartografickou službou v měřítku 1 : 28800 nebo 1 : 24400 dle krokování (případně koňmo), na papíře patrné drobné vpichy (vyměřování) na obvodu mapovaného území, místy vodotisky (značení papíru), provedeno ručně tzv. osmibarevnou čistokresbou (ofic. termín pro mapy 1. vojen. měření), kde zelená vyznačuje lesy, žlutá cesty, šedá stráně atd. ; na papíře skvrny, mírně poškozeno