#10

George RADOJČIČ
(1987)

Markus Antonius a Brutus

George Radojčič
#10

George RADOJČIČ
(1987)

Markus Antonius a Brutus

173 zobrazení
9 000 Kč
24. 3. 2022 17:30

H2Oil, plátno
100x100
2020
Sign. George Radojčič vzadu nahoře
Narodil se v roce 1987 v Sarajevu, ale celý život žije v Praze. Ve čtyřech letech se u něho projevila epilepsie, která poznamenala i další běh jeho života – základní školu dokončoval ve věku maturantů a vzápětí byl jako výrazný talent bez přijímacích zkoušek přijat do grafického ateliéru Jiřího Lindovského na Akademii výtvarných umění v Praze. Studium nedokončil, ale s živelnou tvořivostí dále pokračoval v malování a zapsal se už do povědomí řadou výstav (nejčastěji v pražské galerii Artinbox). I jeho spolupráce s Ateliérem radostné tvorby na Letné představuje zvláštní příběh – první návštěva okolo roku 2014 ho mírně řečeno odradila, ale po pěti letech se vrátil a začal toto prostředí naopak vyhledávat. Předsevzal si, že zde vytvoří rozsáhlý cyklus olejomaleb, odhadovaný na stovky pláten, ve kterém zmapuje celý běh dějin od nejstarších dob až dodneška. Zvláště ho přitahují bitvy a válečné výjevy ze starých eposů, střety obrovských vojsk, ale postupně zachycuje i příběhy z Bible, Dantovy Božské komedie a dalších literárních pramenů. Nezaměnitelný rukopis mají i jeho figurální kresby.
Autor
1987

Markus Antonius a Brutus