banner

9. online aukce starožitností a uměleckých předmětů

Online v 19:30

grafika a malba, keramika, sklo, šperky, varia a nábytek

Doporučené

Item image
Konečná cena:
180 000 Kč
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
DŘÍVE NEŽ KOHOUT ZAKOKRHÁ Kolorovaná suchá jehla na papíře, 155x122 mm, sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "Reynek". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
150 000 Kč
LOĎKY NA POBŘEŽÍ 1963 Kombinovaná technika - tužka a pastel na papíře, 156x240 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole monogramem "Z J. 63". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Item image
Konečná cena:
22 000 Kč
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
DŮM S ČERVENOU STŘECHOU | 1949 | Tempera na papíře, 43x61 cm, sign. a dat. tužkou vlevo nahoře "fremund 49". Rámováno, zaskleno. | Stav A.
Item image
Konečná cena:
66 000 Kč
Vyvolávací cena:
45 000 Kč
PTAČÍ HEREC 1977 Olej na sololitu, 35,2x25 cm, adjustováno na dřevěném rámu, sign. a dat. vpravo dole "MATAL 77". Rámováno. Stav A.
Item image
Konečná cena:
75 000 Kč
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
Německo, Míšeň, „Königlich-Polnische und Kurfürstlich-Sächsische Porzellan-Manufaktur" | okolo 1725 (po r. 1722) | Vzácná šestihranná váza, původně s víkem, které se nezachovalo. Podglazurní malba kobaltem je doplněna polychromní malbou na polevě a zlacením. V šesti polích se střídají malby skalek a květin s figurálními motivy převzatými ze „Schulzova codexu“. Práce některého z malířů z okruhu Johanna Gregora Höroldta, nejpravděpodobněji Johanna Ehrenfrieda Stadlera, je provedena na modelu, který je přímou kopií vázy z Japonské Arity z r. 1700 (Grassiho muzeum v Lipsku, inv. č. 1925.72). Dva srovnatelné exempláře, z nichž jeden je značen na podední „AR“ v kobaltové modři a druhý na víku „No:138 W“, jsou uloženy tamtéž pod inv. č. 1911.158 a 1925.71. | V. 21 cm. | Značka v kobaltové modři na neglazovaném podední - obtížně čitelná. | Stav B. | Drobný odštěp na hrdle.
Item image
Konečná cena:
17 000 Kč
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
Severní Čechy, Polevsko, Friedrich Egermann, | okolo 1830 | Nízký flakon kruhového půdorysu, fasetovaný do šestnáctistěnu, úzké límcovité hrdlo je opatřeno osmibokou kulovitou zátkou. Hnědočervený lithyalin, foukaný do formy a broušený, mramorovaný dekor, zlacené obruby. | V. 7,5 cm, Ø 9 cm. | Neznačeno. | Stav B.
Item image
Konečná cena:
95 000 Kč
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
Čechy, Klášterský Mlýn, Johann Lötz Witwe, | 1901 | Velká váza hruškovitého tvaru s mírně rozšířeným hrdlem, foukaná z bezbarvého skla, dekor Phänomen Genre 1/4, Tropfen metallrot mit Silber: opálový podklad, na něm česané stříbřitě žluté pruhy, šest svislých kapkovitých nálepů z červené skloviny se stříbřitým pruhováním, mezi nimi ve spodní části vždy mírné konkávní projmutí. | V. 18 cm. | Značeno na podední rytým „Loetz Austria“. | Stav A.
Item image
Konečná cena:
35 000 Kč
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
Rakousko-Uhersko, Praha | Šatlén ze žlutého zlata s provlékacím korálkem zdobeným černým emailem a dvěma diamantovými routami a s oválným medailonem, opatřeným na svrchní straně ozdobnou aplikou, osazenou dvojicí opálů a rubínů a centrálním tyrkysem, uvnitř dvě vyjímatelná sklíčka. Puncovní značky Z-27, "C" a nečitelná mistrovská zn. "B&?". | Au ryzost | 580/1000. | Celková (hrubá) hmotnost 60,14 g, celk. d. řetízku 157 cm, medailon 4x3 cm. | Stav A.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
95 000 Kč
Itálie, | 16.-19. stol. | Corpus Christi, minuciózní řezba v červeném korálu (d. 15 cm), jehož přirozeného tvaru mistrně využívá k prohloubení naléhavosti výrazu. Spolu s nápisem INRI a lebkou se zkříženými hnáty adjustováno na dracounové podložce v dřevěném rámu, doplněno korálkovými aplikami lístků do podoby stromu života. Uloženo v zaskleném architektonickém rámu z mořeného dřeva intarzovaného gravírovanou a černěnou kostí a želvovinou, 36x46,5 cm. Rám neorenesanční (19. stol.), relikviář pravděpodobně z konce 18. století využívá zřejmě samostatně dochovanou podstatně starší řezbu Krista. | Stav restaurováno.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
Francie, Limoges, | 19. stol. | Dekorativní talíř z měděného plechu, celoplošně zdobený pestrou emailovou malbou se zlacenými detaily v historizujícím (renesančním) stylu. Ve výzdobě dominují motivy poprsí Bakcha a Cerery (na spodní straně) v centrálních medailonech, na širokém okraji pak menší medailony s alegoriemi ročních dob, resp. živlů a antikizujícími profilovými hlavami, na spodní straně pak symbolickými a erbovními motivy, ostatek plochy je vyplněn rozmanitými groteskovými ornamenty. Ø 35 cm. Neznačeno. | Stav C/D. | Emaily místy oloupané, především na okraji.