technika | odstřeďované poloautomaticky vyráběné sklo (Metosklo) |
rozměr | výška 16,5 až 25 cm |
rok | 1986/7 |
autor | 1943 |
návrh 1986/7, provedení Crystalex Nový Bor, model č. 40264, částečně značeno původní nálepkou výrobce, obsahuje: 6 skleniček na cherry v. 16,5 cm, 6 skleniček na sekt v. 25 cm, 6 skleniček na koktail v. 14 cm a 17 cm. Soubor byl oceněn cenou CID za design. Lit.: NEUMANNOVÁ, Eva. Jiří Šuhájek. Praha: UPM, 2020, s. 46-47. Glass Review. 1987, sv. 42, č. 8, s. 11, obr. 34 (3)