banner

4. eAukce 100 + 100 ArtKabient

Online v 19:00

100 položek moderního skla 20. – 21. století

100 položek kreseb, grafiky, obrazů, skla, porcelánu a šperků.

30. 9. 2021

Doporučené

Item image
Konečná cena:
37 000 Kč
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
olej/karton, nesignováno, sklo, rám Provenience: sbírka Otto Kočí
Item image
Konečná cena:
70 000 Kč
Vyvolávací cena:
70 000 Kč
kolem 1830 - 1835, baňatý dvanáctiboký fazetovaný tvar s polokulovitými čočkami a zlacenou výlevkou a uchem, povrch zelenobéžově lazurovaný, sklovina Harrachovské sklárny, rafinace Friedrich Egermann, Nový Bor, restauované zlacení na uchu a výlevce Lit.: Glanz und Farbe, Glassamlung Christian Kuhn, Vídeň, 2009, str. 208, č.kat. 13.15. - shodně tvarovaný flakon
Item image
Konečná cena:
28 000 Kč
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
kolem 1910, keramika, trychtýřovitý, profilovaný tvar, pestře glazováno, motiv stylizovaných květů na černém podkladu, návrh Karl Klaus (1889 - po 1925), číslo modelu 9936, zelená tištěná značka Serapis Wahliss, zhotoveno v keramičce Ernst Wahliss, nepatrně restaurováno na základně, vlasová trhlina na dně
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
80 000 Kč
kolem 1915, keramika, pestře glazovaná, kruhová základna, černě glazovaná, stojící putti s girlandou růží a girlandou růží a zvonků, návrh Carl Klimt (1876 - 1945), zhotoveno v keramičce B. Bloch, Dubí, vtlačená čísla modelů 9388, 9389
Item image
Konečná cena:
100 000 Kč
Vyvolávací cena:
100 000 Kč
950/1000, v. 4,25 g, briliant cca 1,00 ct (F-G/VVS1), Přiložen znalecký posudek Mgr. Hany Šimonové, odhadní cena 280.000,-  čs. punc
Item image
Konečná cena:
16 000 Kč
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
1930, válcový tvar na odsazené patce s rozšířeným hrdlem, řezaný a broušený motiv stylizované krajiny se zvířaty, návrh Alfred Dorn, zhotoveno ve Sklářské škole v Kamenickém Šenově Lit.: Das Böhmische Glas 1700 - 1950, Band VI., str. 72, obr. VI.79 - foto shodné vázy; 80 Jahre Staatsfachschule Steinschönau, vlastní náklad, 1936, foto shodné vázy (1)
Item image
Konečná cena:
38 000 Kč
Vyvolávací cena:
38 000 Kč
1985, unikát, autorská plastika, provedeno v ateliéru autora ve spolupráci se sklárnou Český křišťál v Chlumu u Třeboně, závod Včelnička. (3)
Item image
Konečná cena:
15 000 Kč
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
návrh 70. léta, zhotoveno v 90. letech ve sklárně Beránek, Škrdlovice (papírová etiketa), označeno Libensky (1)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
480 000 Kč
80. léta, unikát, autorská práce Lit.: Warmus W., František Vízner. Barry Friedman, New York, 2001, č. kat IV.65 - bar. Foto obdobné mísy (1)
Item image
Konečná cena:
10 000 Kč
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
návrh 1994 provedení sklárna Ajeto, Lindava u Nového Boru, Lit.: SEDLICKÁ, Dagmar. Bořek Šípek: Life in Motion. Shanghai: Shengling gallery, 2008, s. 235 (1)