#43

Výuční list s vedutou Olomouce

#43

Rukopisy a dokumenty
64 zobrazení
6. 12. 2023 18:00

(Výuční list s vedutou Olomouce) Výuční list vydaný r. 1821. Mistři a představení ševcovského řemesla (Schuhmacher) v Olomouci vydávají osvědčení pro Jiřího S(Š)tancla (Georg Stanzel) z Lednice (Eisgrub), že v učení pobyl 1 rok, pracoval pilně a svědomitě. Tištěný text a rukopis, v horní části rytinová veduta Olomouce. Signováno pod vedutou Kohlneder in Brünn 1808. Datováno 17. července 1821. Vtištěný kolek 6Kr emise 1818 + kontrolní kolek. Rozměr celého listu 33:43 cm. Papír je silně zažloutlý se známkami po složení a v rozích vyspravený.