#92

Emile Francoise Carlier: plastika dívky s rozbitým džbánem

#92

Plastics
1 limit
180 zobrazení
Vyvolávací cena: 17 000 Kč
6. 12. 2022 19:00

Signovaná bronzová 68 cm vysoká plastika podle E. Carliera – s názvem „La Cruche Cassée“ – Rozbitý džbán. Stojící postava částečně nahé ženy opřená o zeď, levou ruku má položenou nahoře a pravou ruku si stydlivě drží u obličeje. Dívá se dolů napravo, u levé nohy leží na zemi rozbitý džbán  Plastika má pěknou tmavě hnědou patinu a je v dobrém stavu bez poškození nebo oprav. Emile Fancois Carlier (1827-1879). Narodil se v Paříži, studoval u Feuchereho. Debutoval v Salonu v roce 1859. Vystavoval až do roku 1879, kdy zemřel.