#2

Veronika Holcová
(1973)

Bez názvu

Veronika Holcová
#2

Veronika Holcová
(1973)

Bez názvu

407 zobrazení
4 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
10. 4. 2021 18:00

Litografie, A.T. 3/12
35x50 cm
1997
Signováno vpravo dole
volný list
provenience
Aukce pro Diakonii
Dar autora Diakonii

Bez názvu

Studovala na AVU kresbu, malbu i grafiku u J. Svobodové, B. Dlouhého, V. Skrepla a V. Kokolii. Věnuje se kresbě a malbě. Její kresby jsou subjektivními deníkovými záznamy, křehké, poetické malby balancující mezi realitou a fantazií. Promítá do nich osobní zážitky, pocity z četby, představy i sny. Zobrazuje zejména krajiny, působící snově a zároveň znepokojivě, zaplněné na první pohled „neviditelnými“ detaily: „Hodně pracuji tak, že se lidé musejí skrz obraz „prokoukávat“, přijít na to, co se v něm odehrává, do jakých vrstev se můžou dostat.“ Pravidelně vystavuje doma i v zahraničí, její díla se nacházejí v soukromých a veřejných sbírkách v ČR, Švýcarsku, Itálii, Německu, Velké Británii, USA.