#17

Věra Jičínská
(1898 – 1961)

V ateliéru

Jičínská Věra
#17

Věra Jičínská
(1898 – 1961)

V ateliéru

pol. 1-50
965 zobrazení
130 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 130 000 Kč
26. 3. 2017 13:30

1922
sign. PD V. Jičínská 1922
olej, plátno na lepence
rozměry
43 x 30 cm

V ateliéru (Tři akty)

Věra Jičínská, známá také jako Veronika Alma Laura, se narodila 3. července 1898 v Petřkovicích. Byla českou malířkou.

Její otec byl Jaroslav Jičinský a matka Gizela Jičinská-Spothová. Věra byla druhou manželkou akademického malíře Prokopa Laichtera (1898–1975), s nímž se vzali v Paříži dne 15. listopadu 1930. Měli spolu dceru Danu Görnerovou-Laichterovou, narozenou 4. května 1937.

V letech 1909–1916 studovala na dívčím lyceu Vesna v Brně. Poté začala svá výtvarná studia u profesora Františka Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze (1916–1922). Pokračovala ve studiích v Mnichově (1922–1923) u profesora Fritze Helmutha Ehmckeho a v Paříži (1923–1931), kde byla žákyní Othona Friesze, Fernanda Légera a Andre Lhote.

V době mezi světovými válkami vystavovala své obrazy v Paříži, Budapešti a na různých místech v Československu. V roce 1952 utrpěla vážný úraz při pracích na restauraci obrazů, což omezovalo její umělecké a pracovní možnosti.

Věra Jičínská zemřela 27. března 1961 v Praze.