#44

Tadeusz Ajdukiewicz
(1852 – 1916)

Vojáci na koních

Ajdukiewicz Tadeusz
#44

Tadeusz Ajdukiewicz
(1852 – 1916)

Vojáci na koních

pol. 1 - 50
1002 zobrazení
110 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
8. 10. 2017 13:30

1895
sign. PD Tadeusz Ajdukiewicz Wien 895
olej, dřevěná deska
velikost
37 x 57,5 cm
1852 - 1916

Vojáci na koních

Tadeusz Ajdukiewicz, narozen v roce 1852 ve městě Wieliczka, byl významný polský malíř, známý svými realistickými díly, zejména bitevními scénami a obrazy koní. Narodil se ve Wieliczce a studoval malbu na Krakovské škole výtvarných umění pod vedením Władysława Łuszczkiewicze. Později pokračoval ve studiích ve Vídni a Mnichově, kde se učil na Akademii výtvarných umění pod vedením Józefa Brandta, polského malíře.

Ajdukiewicz poté pracoval v Paříži a spolu se šlechticem Władysławem Branickim podnikl cestu na Blízký východ. Po návratu žil ve Vídni a získal si reputaci jako vynikající portrétista a krajinář. Pracoval pro šlechtu a dvory po celé Evropě, včetně prince z Walesu, osmanského sultána a dvorů v Sofii, Petrohradě a Bukurešti.

Během první světové války se Ajdukiewicz vrátil do Polska. Navzdory svému věku se připojil k vojsku a padl na frontě nedaleko Krakova. Jeho významným příbuzným byl také malíř Zygmunt Ajdukiewicz, který byl rovněž známý pro své realistické práce. Tadeusz Ajdukiewicz zanechal v uměleckém světě výraznou stopu díky svému talentu a schopnosti zachytit dramatické okamžiky a atmosféru bitevních scén.

Zemřel 9. ledna 1916 v Krakově.