#55

Jaroslav Šetelík
(1881 – 1955)

Pohled na Hradčany

Šetelík Jaroslav
#55

Jaroslav Šetelík
(1881 – 1955)

Pohled na Hradčany

51-100
1 limit
615 zobrazení
46 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
25. 3. 2018 13:30

sign. PD Jaroslav Šetelík
olej, plátno
velikost
66 x 75 cm
(1881-1955)

Pohled na Hradčany

Jaroslav Šetelík se narodil 10. srpna 1881 v Táboře, kde také prožil část svého dětství, než se rodina přestěhovala do Prahy kolem roku 1887.

Studoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, avšak svůj zájem obrátil k malířství a vydal se na cesty po Evropě, kde našel inspiraci pro svá díla. Jeho práce, zejména pražské motivy, získaly popularitu a byly reprodukovány na pohlednicích.

Šetelík zemřel 12. prosince 1955 v Praze a jeho díla jsou dnes k vidění nejen v České republice, ale i v zahraničí, včetně Holandska, Švédska, Belgie, bývalé Jugoslávie a Egypta.