#58

Vojtěch Erdélyi
(1891 – 1955)

Krajina s řekou

Erdélyi Vojtěch
#58

Vojtěch Erdélyi
(1891 – 1955)

Krajina s řekou

51-100
765 zobrazení
180 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 180 000 Kč
25. 3. 2018 13:30

sign. LD Erdélyi
olej, plátno
velikost
46,5 x 56,5 cm
(1891-1955)

Krajina s řekou - pravost potvrdil PhDr. Ivo Helán

Vojtěch Michajlovič Erdélyi, známý také jako Adalbert Erdely, se narodil 25. května 1891 ve vsi Kelemenfalva (dnes Klymovycja) v Maďarském království.

Studoval na Akademii umění v Budapešti v letech 1911–1915. Poté působil jako učitel v Mukačevu a Užhorodu, které tehdy patřily k Československu. Erdélyi byl jednou z hlavních postav zakarpatského umění. V roce 1927 spoluzaložil uměleckou školu v Užhorodu, která se později stala Zakarpatským institutem umění.

Jeho práce ovlivnily mnoho umělců, včetně jeho studentů, jako byl Fedir Manajlo.

Zemřel 19. září 1955 v Užhorodu.