#67

František Zdeněk Eberl
(1887 – 1962)

Portrét dívky

Eberl František Zdeněk
#67

František Zdeněk Eberl
(1887 – 1962)

Portrét dívky

51-100
611 zobrazení
50 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
25. 3. 2018 13:30

sign. LD F. Eberl
olej, plátno
velikost
28 x 22,5 cm
(1887-1962)

Portrét dívky

František Zdeněk Eberl se narodil 25. června 1888 v Praze.

Studoval na pražské akademii v letech 1903-1904. Rok poté pokračoval ve studiích v Mnichově, Amsterdamu a od roku 1912 v Paříži. Vystavoval i během války a v lednu roku 1915 prezentoval ve dvoře Národního domu na Smíchově soubor svých 50 obrazů ve prospěch vdov a sirotků po vojácích z války.

Zemřel 8. října 1962.