signatura | sign. LD F. Eberl |
technika | olej, plátno |
velikost | 28 x 22,5 cm |
autor | (1887-1962) |
Portrét dívky
František Zdeněk Eberl se narodil 25. června 1888 v Praze.
Studoval na pražské akademii v letech 1903-1904. Rok poté pokračoval ve studiích v Mnichově, Amsterdamu a od roku 1912 v Paříži. Vystavoval i během války a v lednu roku 1915 prezentoval ve dvoře Národního domu na Smíchově soubor svých 50 obrazů ve prospěch vdov a sirotků po vojácích z války.
Zemřel 8. října 1962.