Technika | olej, lepenka |
Rozměr | 69,5 x 49 cm |
Signováno | sign. LD Linka Procházková |
Popis | odborná expertiza: PhDr. Rea Michalová, Ph.D. |
autor | (1884-1960) |
Kvetoucí větev ve váze
Linka Procházková se narodila 28. ledna 1884 v Nových Dvorech. Studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, a poté přešla na Uměleckoprůmyslovou školu, kde byla jediná žena mezi studenty. Po absolvování školy začala pracovat v Reisnerově ateliéru.
Jako jediná žena se zúčastnila výstavy Osmy v roce 1908, což bylo v té době neobvyklé. V tom samém roce se provdala za malíře Antonína Procházku. Její malířské dílo se vyznačovalo převážně realistickým základem a postupně přecházelo od expresionismu ke klasicismu.
Linka Procházková trpěla nervovou chorobou, která ukončila její malířskou práci koncem 40. let. Zemřela 21. října 1960 v Brně.