#2

Alois Kirnig
(1840 – 1911)

Jezírko pod Alpami

Kirnig Alois
#2

Alois Kirnig
(1840 – 1911)

Jezírko pod Alpami

1-50
679 zobrazení
140 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 140 000 Kč
21. 10. 2018 13:30

1869
sign. LD A. Kirnig 1869
olej, plátno
68 x 55 cm
1840 - 1911

Jezírko pod Alpami - odborná expertiza: PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová

Alois Kirnig byl německo-český malíř a ilustrátor, narozený 10. června 1840 v Praze. Studoval na pražské Akademii výtvarných umění, a následně v Mnichově pod vedením Maxe Haushofera a Eduarda Schleiche. Kirnig byl členem Krasoumné jednoty a Umělecké besedy, a své krajiny vystavoval nejen v Praze, ale i ve Vídni, Drážďanech a Mnichově.

Jeho tvorba byla ovlivněna stylem Eduarda Schleicha a v jeho obrazech lze spatřovat realistický přístup k zachycení krajiny. Na počátku své kariéry měl romantický a poněkud naivní stylizovaný přístup, ale později přešel k realistické malbě. Kirnigova tvorba zahrnovala krajiny z Čech, Alp, a také obrazy inspirované pobytem na jihu Itálie, které předznamenávaly impresionismus. Kromě krajinomalby byl také ilustrátorem, přispíval například do časopisu Květy.

Zemřel 25. ledna 1911 ve Starém Městě Prahy.