#18

Bohumír Dvorský
(1902 – 1976)

Krajina s máky u Velké Bystřice

Dvorský Bohumír
#18

Bohumír Dvorský
(1902 – 1976)

1 - 50
740 zobrazení
220 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 140 000 Kč
24. 2. 2019 13:30

sign. PD Boh. Dvorský 43, na rubu Boh. Dvorský / 1943
olej, plátno
71,5 x 100,5 cm
1943

Krajina s máky u Velké Bystřice - na rubu popis díla autorem, odborná expertiza: PhDr. Rea Michalová, Ph.D. 1, Národní 9, 3. 3. – 31. 3. 1957, č. k. 14 („Jarov, olej, 1955, 80 × 58“)

Bohumír Dvorský se narodil 21. října 1902 v Paskově. Byl to český akademický malíř. V roce 1924 se stal žákem Akademie výtvarných umění v Praze v ateliéru krajinomalby Otakara Nejedlého. Během studií hodně cestoval a po studiích přesídlil na Moravu. Největší vliv na něj měli Julius Mařák a Paul Cézanne, maloval okolí Ostravy a obrazy se sociální tematikou, na Hané se věnoval námětům kytic a lidovým tématům. Vystavoval mnohokrát také v zahraničí, v roce 1940 na Biennale di Venezia v Benátkách, v roce 1948 v Riu de Janeiru a Helsinkách či v roce 1949 ve Stockholmu. Roku 1971 mu byl udělen titul národní umělec. Zemřel 11. ledna 1976 v obci Svatý Kopeček.