#115

Bedřich Petrovan
(1908 – 1986)

Pohled z ateliéru

Petrovan Bedřich
#115

Bedřich Petrovan
(1908 – 1986)

Pohled z ateliéru

101-150
346 zobrazení
25 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
19. 10. 2019 13:30

informace
pravost potvrdil PhDr. Ivo Helán
sign. PD B. Petrovan 47
olej, plátno
60 x 50 cm
1947

Pohled z ateliéru

Bedřich Petrovan se narodil v roce 1908. Studoval na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze, kde byl žákem Jakuba Obrovského a Wlastimila Nowaka. Po absolvování akademie se stal malířem a grafikem, a svou profesní kariéru zahájil jako odborný učitel kreslení na Škole uměleckých řemesel v Brně.

Jeho umělecký projev byl blízký civilismu, a věnoval se především zobrazování poezie města. S postupem času, od 80. let, se začal více zaměřovat na zobrazování krajiny. Petrovan se rovněž věnoval knižní a novinové ilustraci a knižní grafice. Během své kariéry byl členem uměleckých spolků, konkrétně Svazu výtvarných umělců Aleš a Bloku výtvarných umělců moravskoslezských v Brně.

Bedřich Petrovan zemřel v roce 1986. Jeho umělecké dílo je zachováno v několika významných galeriích, včetně Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Slovenské národní galerie v Bratislavě a dalších.