#161

Tomáš Císařovský
(1962)

Procházka oborou

Císařovský Tomáš
#161

Tomáš Císařovský
(1962)

Procházka oborou

151-170
364 zobrazení
170 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 160 000 Kč
19. 10. 2019 13:30

informace
na rubu štítek výstavy Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, Prague - Bratislava, D'une génération, l'autre, 3. dubna - 21. června 1992 a štítek výstavy Wannieck Gallery Brno, 15/2 - 19/5/2013, reprodukováno: Tomáš Císařovský, Kant, 2019, č. 84
sign. na rubu T. Císařovský 89
akryl, plátno
160 x 145 cm
1989

Procházka oborou

Tomáš Císařovský se narodil 2. ledna 1962 v Praze a je českým malířem.

Studoval na SUPŠ obor Tvarování dřeva a řezbářství v Praze v letech 1978–1982, a poté na Akademii výtvarných umění u profesorů Paderlíka a Ptáčka v letech 1983–1988.

Je znám jako jedna z nejuznávanějších českých malířských osobností, přičemž používá olejové barvy s výraznými odstíny a zaměřuje se převážně na portréty, figurální výjevy a krajinu. Pracuje také s akvarelovými barvami a vytváří tematické cykly, jako jsou "Z deníku dědy legionáře", "Naty, přepni to!" nebo "Bez koní". Jeho obrazy jsou součástí českých i zahraničních galerií a nacházejí se ve veřejných i soukromých sbírkách.

Císařovský se proslavil svou expresivní olejomalbou a experimentováním s vizuální řečí malby. Významnou část jeho tvorby tvoří obrazy s historickou tematikou a figuralismem. Jeho díla se často objevovala na neoficiálních přehlídkách mladého umění, jako například na výstavách Konfrontace od roku 1984.