#12

Alfréd Justitz
(1879 – 1934)

Krajina se stromem

Alfred Justitz
#12

Alfréd Justitz
(1879 – 1934)

Krajina se stromem

1-50
450 zobrazení
150 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 150 000 Kč
24. 10. 2021 13:30

Popis předmětu (CS)
na rubu na blindrámu razítko: Prodejna Mánesa s č. 71 odborná expertíza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.
Signatura (CS)
PD A Justitz
Technika slovně (CS)
olej, plátno
Rozměry
51 x 61
Období (CS)
20. lét a20. stol.

Krajina se stromem

Narodil se v Nové Cerekvi u Pelhřimova do rodiny lékaře. Začal studiem architektury na České vysoké škole technické v Praze a následně přešel na pražskou akademii. Získával zkušenosti v Německu a v Paříži, kde byl ovlivněn díly Cézanna a dalších umělců. Roku 1928 se stal členem SVU Mánes a vystavoval se skupinou Tvrdošíjných. Kromě malířství se věnoval také grafice a ilustracím, např. pro román "Chrám Matky Boží v Paříži" od V. Huga.

Zároveň byl vášnivým propagátorem plemene boxerů a v oblasti kynologie zaznamenal významné úspěchy. Aktivně působil v klubu chovatelů boxerů a zlepšoval plemenitbu.

Alfréd Justitz byl též aktivním zednářem a členem lóže Sibi et Posteris v Praze. Po jeho smrti lóže podporovala jeho rodinu, avšak jeho manželka Anna následovala svého manžela do smrti rok po něm.

Zemřel v únoru 1934 po téměř ročním onemocnění v Bratislavě, a jeho popel spočívá v urnovém hrobě na židovském hřbitově v Nové Cerekvi.