#7

Vlastimil Rada
(1895 – 1962)

Krajina se dvěma muži pracujícími na zahradě

Vlastimil Rada
Vlastimil Rada
Vlastimil Rada
#7

Vlastimil Rada
(1895 – 1962)

1-50
454 zobrazení
130 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 130 000 Kč
24. 10. 2021 13:30

Popis předmětu (CS)
restaurátorská zpráva Doc. Jiří Josefík
Signatura (CS)
LN V. Rada 1914
Technika slovně (CS)
olej, plátno, oboustranný obraz
Rozměry
67,5 x 93

Krajina se dvěma muži pracujícími na zahradě - Jaro / Pohled na chrám Sv. Víta

Vlastimil Rada se narodil 5. dubna 1895 v Českých Budějovicích.

V mládí navštěvoval soukromou malířskou školu krajináře Václava Jansy a poté studoval malbu na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho tvorba byla ovlivněna českou krajinomalbou a spojovala národní tradici s moderními výrazovými prostředky.

Byl členem Umělecké besedy a Spolku výtvarných umělců Mánes. V letech 1920–1925 žil v Železném Brodě, kde našel inspiraci pro svá díla, která zachycovala krajinu a prostý život lidí.

Výtvarně se proslavil především jako autor knižních obálek a ilustrátor děl ruských a světových klasiků. Jeho kresba byla charakteristická nervní obrysovou linkou.

Je považován za pokračovatele ilustračního díla Mikoláše Alše a jednoho z hlavních představitelů moderní národní tradice v české krajinomalbě mezi světovými válkami.

Stálou expozici jeho děl najdete v Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě.

Zemřel 22. prosince 1962 v Praze.