#16

Josef Václav Barnet
(1907 – 1990)

Kavárna Vltava

Kavárna Vltava - Barnet Josef Václav
#16

Josef Václav Barnet
(1907 – 1990)

Kavárna Vltava

1 limit
547 zobrazení
76 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 65 000 Kč
24. 11. 2019 13:30

1960
olej/plátno
70 x 101 cm
sign. PD J. V. Barnet 574./1960

vzadu autorský popis a štítek; rámováno

Josef Směšný-Barnet, český malíř, se narodil 3. července 1907 v Bludově. Používal umělecké jméno Barnet, které začal užívat od roku 1959. Studoval na pražské Akademii výtvarného umění v letech 1927-1934 pod vedením profesorů Josefa Loukoty, Jakuba Obrovského a nakonec i Maxe Švabinského. Mezi lety 1937-1940 pokračoval ve studiích na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts a na École du Louvre ve Francii. Jeho francouzská studia měla zásadní vliv na celou jeho uměleckou tvorbu, zejména inspiraci přinesla slavnými van Goghovými slunečnicemi, kterým věnoval asi dvě stě pláten.

Po okupaci Francie se vrátil do českých zemí, kde byl nasazen do totálního nasazení během války. Jeho díla zahrnují významnou část krajinných obrazů, zejména pohledů na Bludov. V dalších obdobích se jeho malby přiklání k impresionismu. Jeho díla jsou součástí sbírek jak v české Národní galerii, tak i v pařížské Cité Universitaire.

Zemřel v roce 1990.