#40

Miloslav Chlupáč
(1920 – 2008)

Akt

Akt - Chlupáč Miloslav
Akt - Chlupáč Miloslav
Akt - Chlupáč Miloslav
Akt - Chlupáč Miloslav
Akt - Chlupáč Miloslav
#40

Miloslav Chlupáč
(1920 – 2008)

Akt

448 zobrazení
280 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 280 000 Kč
24. 11. 2019 13:30

1973
olej/plátno
100 x 80,5 cm
sign. LD Chlupáč 73

vzadu č. soupisu díla 049R; provenience: původně získáno z ateliéru autora; rámováno Chlupáč zprvu maloval - jak to nazval doc. Jiří Šetlík - "pro domo", postupem času se však jeho obrazy staly plnohodnotným a vyhledávaným uměleckým počinem, stejně jako jeho sochařská tvorba. Chlupáč nemaloval podle skutečnosti, ale ze vzpomínek, představ a zážitků. Jeho obrazy jsou hutné, jako by sochal plátno. Pomocí světla a barev se snažil svým obrazům propůjčit onu výsadu sochařů, trojrozměrnost zobrazovaného.