#3

Josef Velčovský
(1945)

V nitru džungle

Velčovský Josef (1945 - ), V nitru džungle
#3

Josef Velčovský
(1945)

V nitru džungle

6 limitů
1212 zobrazení
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
16. 6. 2020 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

V nitru džungle, olej na lepence, 80 x 90 cm, dat. 2009

Josef Velčovský, český ilustrátor, grafik, malíř a výtvarný redaktor, se narodil 7. října 1945 ve Václavovicích. Vzdělání získal na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti v letech 1959–1963 pod vedením Vladimíra Hrocha a následně v letech 1963–1969 na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze u Karla Součka.

Josef Velčovský je známý svým pestrým uměleckým repertoárem, který zahrnuje malbu olejem a akrylem. Často se věnuje tvorbě rozměrných pláten, ale také vytváří drobné barevné litografie. Jeho umělecký projev byl ovlivněn inspirací z cest po Evropě, zejména během mládí. V Paříži dále rozšířil své vzdělání studiem v Ateliéru 13.

Josef Velčovský je významným ilustrátorem, a to zejména v oblasti knižní ilustrace. Ilustroval více než 70 knih, což přispělo k jeho uznání v umělecké sféře. V teoretickém rámci umění je řazen mezi poetické surrealisty a často je spojován s imaginativním proudem.

Jeho umělecký přínos a rozmanitost zanechaly v české výtvarné scéně výraznou stopu, a to nejen jako malíře a grafika, ale také jako schopného ilustrátora, který dokázal propojit výtvarné umění s literárním světem.