banner

104. aukce

Konferenční centrum CITY v 9:00

Mimořádná aukce 100 rarit

Praha, Konferenční centrum City, Na Strži 65

Začátek sálové aukce 4. 6. 2022, 9.00 hod.

konec příjmu limitů v 8.00 hod.

Výsledky ZDE.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
1 700 000 Kč
Vyvolávací cena:
400 000 Kč
Dukát 1541, Praha-Sauermann, Hal.6 (3,53 g), zcela nep. nedor., mimořádně pěkná zachovalost s ražebním leskem, velmi vzácný_RR!                                                                                                                                                                                                         Produkce pražské mincovny za panování Ferdinanda I. odráží specifické postavení této ražebny závislé, na rozdíl od Kutné Hory a Jáchymova, na externích dodávkách drahého kovu. Pouze v Praze byly v rámci českých mincoven raženy Ferdinandovy dukáty, které ikonograficky navazují na starší jagellonské ražby. Kromě typů bez letopočtu je jejich produkce doložena v letech 1530 a 1536–1538, 1540–1545 a 1547. Protože v letech 1547–1557 byla činnost pražské mincovny přerušena, znovu byly raženy až po obnovení činnosti a to jen v omezeném množství v letech 1561–1562. Je zřejmé, že nedatované pražské dukáty Ferdinanda I., ražené v prvých letech jeho vlády, jsou velice vzácné a do této kategorie patří také nabízený exemplář.
Item image
Konečná cena:
360 000 Kč
Vyvolávací cena:
200 000 Kč
Tolar 1575, České Budějovice-Gebhart, Hal.255, mimořádně vzácná mince v nádherné zachovalosti_RR!
Item image
Konečná cena:
8 550 000 Kč
Vyvolávací cena:
2 000 000 Kč
10 Dukát 1620, Praha-Škréta, Hal.645 (34,78 g), velmi pěkná zachovalost, extrémně vzácná pražská ražba_RRR!                                                                                                                                                                                                                                             Produkce pražské mincovny za vlády Fridricha Falckého byla nominálově nejpestřejší z českých mincoven. Ražba ve jménu krále započala v Praze až v roce 1620 (na rozdíl od Kutné Hory). V Praze byla opět zavedena výhradní ražba zlatých mincí – 10 dukáty a 5 dukáty byly raženy tolarovými razidly. Na líci nesou obraz stojícího krále ve zbroji čelně mezi českým a falckým znakem, na rubu je dělený pětidílný znak v kruhovém poli.
Item image
Konečná cena:
5 550 000 Kč
Vyvolávací cena:
1 000 000 Kč
10 Dukát 1636, Olomouc-Huber, Hal.911 (34,44 g), mimořádná zachovalost s ražebním leskem v ploše, extrémně vzácná ražba_RRR!
Item image
Konečná cena:
260 000 Kč
Vyvolávací cena:
120 000 Kč
2 Zlatník 1887 - Obnovení dolování stříbra v Kutné Hoře, etue NGC, PF 62 CAMEO_RR!
Item image
Konečná cena:
2 300 000 Kč
Vyvolávací cena:
1 500 000 Kč
AV Medaile 1929 (J. Šejnost) - Milénium sv. Václava 929 - 1929 a dokončení Chrámu sv. Víta na Hradčanech. Sedící sv. Václav čelně se štítem a korouhví, po stranách nápisy / Pohled na Chrám sv. Víta, opis, nápisy, v ex. dva znaky a letopočet. Au 0,987, 70 mm (168,57 g), Aurea.M4aa, původní červená etue se zlatým tiskem
Item image
Konečná cena:
1 450 000 Kč
Vyvolávací cena:
600 000 Kč
2 Dukát 1951 (raženo pouze 200 ks), zcela nep. hranka, jinak luxusní_RR!
Item image
Konečná cena:
300 000 Kč
Vyvolávací cena:
300 000 Kč
Řád Františka Josefa, velkokříž, zlato, stříbro, smalty, značeno VINC. MAYER´S SÖHNE WIEN, na jehle 2x "A", klenot zlato, smalty, značeno "VM" (V. Mayer), puncováno (750/1000), pův. kožená etue značená V. MAYER´S SÖHNE WIEN, na spodní straně letopočet 1906, Marko.079c, střední bílý smalt na hvězdě opravován, jinak vše v bezvadné zachovalosti, etue použitá