technika: | olej na plátně |
rozměr: | 49 x 67,5 cm |
signatura: | signováno vlevo dole |
rám: | rámováno |
datum narození: | 1853-1931 |
rok díla: | 1905 |
poznámka: | Narodila se 24. 1. 1853 v Praze a zemřela 17. 1. 1931 také v Praze. Malířka a grafička v Praze. Byla žákyní Karla Javůrka, Jenny Schermaulové, Jana Brandeisa, Gustava Reyniera v Paříži, M. Charl. Verlata v Antverpách, Ludv. Hertericha v Mnichově. Zde její výtvarné nadání nejvíce vyspělo. Od roku 1887 opět působila v Praze. V dřívějších letech obesílala výstavy pod jménem Jan Textor. Soubornou výstavu měla uspořádanou posmrtně v roce 1933. |
1905 | olej na plátně | 49 x 67,5 cm | signováno vlevo dole