#15

Laukota Hermine | V parku

Laukota Hermine | V parku
Laukota Hermine | V parku
Laukota Hermine | V parku
Laukota Hermine | V parku
Laukota Hermine | V parku
#15

Laukota Hermine | V parku

5 limitů
584 zobrazení
50 000 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
30. 5. 2022 19:00

technika:
olej na plátně
rozměr:
49 x 67,5 cm
signatura:
signováno vlevo dole
rám:
rámováno
datum narození:
1853-1931
rok díla:
1905
poznámka:
Narodila se 24. 1. 1853 v Praze a zemřela 17. 1. 1931 také v Praze. Malířka a grafička v Praze. Byla žákyní Karla Javůrka, Jenny Schermaulové, Jana Brandeisa, Gustava Reyniera v Paříži, M. Charl. Verlata v Antverpách, Ludv. Hertericha v Mnichově. Zde její výtvarné nadání nejvíce vyspělo. Od roku 1887 opět působila v Praze. V dřívějších letech obesílala výstavy pod jménem Jan Textor. Soubornou výstavu měla uspořádanou posmrtně v roce 1933.

1905 | olej na plátně | 49 x 67,5 cm | signováno vlevo dole