technika: | olej na dřevě |
rozměr: | 36 x 46 cm |
signatura: | signováno vlevo dole |
rám: | rámováno |
datum narození: | 1746-1821 |
poznámka: | Narodil se 14. 4. 1746 v Praze a zemřel 18. 6. 1821 tamtéž. Český malíř, kreslíř, mědirytec a řezbář. Roku 1766 začal studia na Akademii výtvarného umění ve Vídni, o tři roky později se stal jejím řádným členem. V době jeho života byla z důvodu josefínských reforem nouze o lukrativní církevní zakázky, takže se musel orientovat jiným způsobem. V roce 1775 začal s výukou kresby v Praze, kde ovlivnil novou mladou generaci malířů. Kohlovo tvůrčí období překlenuje dva zcela odlišné směry: zpočátku to byly doznívající barokně-rokokové vlivy, později se ve Vídni seznámil s klasicismem - svým klasicistním dílem vytvořil spoj mezi vídeňským a římským klasicismem v Čechách. Zaměřil se na náměty z české historie, zachytil významné události z období Přemyslovců (12 leptů), veduty (7 pohledů na Prahu, 4 na hrady), imponovala mu stará architektura a interiéry (chrámy, hrobky, sklepení, sály). |
olej na dřevě | 36 x 46 cm | signováno vlevo dole