#9

Bedřich Havránek
(1821 – 1899)

Studie listnatých stromů

Havránek Bedřich | Studie listnatých stromů
#9

Bedřich Havránek
(1821 – 1899)

Studie listnatých stromů

4 limity
531 zobrazení
64 000 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 30 000 Kč
30. 5. 2022 19:00

technika:
olej na papíře adjustovaný na lepence
rozměr:
25.5 x 18,5 cm
signatura:
signováno vpravo dole
rám:
rámováno
datum narození:
1821-1899
posudek:
Odborný posudek: PhDr. Šárka Leubnerová
poznámka:
Narodil se 4. 1. 1821 v Praze a zemřel 1. 3. 1899 tamtéž. V patnácti letech studoval na pražské Akademii krajinomalbu u Antonína Mánesa. Po jeho smrti pokračoval ve studiu nejprve u Christiana Rubena a později u Maxe Haushofera. Ve svém díle se zaměřoval především na krajiny českého venkova a Prahy. Pro jeho dílo byla důležitá kresba a jeho obrazy jsou často velmi detailní a popisné, naopak opomíjel přechodné jevy, jako vzduch a světlo. Patřil k oblíbeným malířům rakouského arcivévody a cestovatele Ludvíka Salvátora Toskánského, pro kterého zpracovával obrazový doprovod jeho knih.

olej na papíře adjustovaný na lepence | 25.5 x 18,5 cm | Odborný posudek: PhDr. Šárka Leubnerová