technika: | olej na papíře adjustovaný na lepence |
rozměr: | 25.5 x 18,5 cm |
signatura: | signováno vpravo dole |
rám: | rámováno |
datum narození: | 1821-1899 |
posudek: | Odborný posudek: PhDr. Šárka Leubnerová |
poznámka: | Narodil se 4. 1. 1821 v Praze a zemřel 1. 3. 1899 tamtéž. V patnácti letech studoval na pražské Akademii krajinomalbu u Antonína Mánesa. Po jeho smrti pokračoval ve studiu nejprve u Christiana Rubena a později u Maxe Haushofera. Ve svém díle se zaměřoval především na krajiny českého venkova a Prahy. Pro jeho dílo byla důležitá kresba a jeho obrazy jsou často velmi detailní a popisné, naopak opomíjel přechodné jevy, jako vzduch a světlo. Patřil k oblíbeným malířům rakouského arcivévody a cestovatele Ludvíka Salvátora Toskánského, pro kterého zpracovával obrazový doprovod jeho knih. |
olej na papíře adjustovaný na lepence | 25.5 x 18,5 cm | Odborný posudek: PhDr. Šárka Leubnerová