#37

Riko Emerich Mikeska
(1903 – 1983)

Pohled na francouzský přístav

Mikeska Riko | Pohled na francouzský přístav
#37

Riko Emerich Mikeska
(1903 – 1983)

Pohled na francouzský přístav

4 limity
478 zobrazení
88 000 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
22. 6. 2021 20:00

1932
olej na plátně
54 x 81 cm
PN: „Mikeska 32“
rámováno
1903-1983

1932 | olej na plátně | 54 x 81 cm Působivá kompozice zachycující meziválečnou atmosféru Francouzské riviéry pochází z ateliéru německy mluvícího vítkovického rodáka. Mikeska studoval původně na akademii ve Vídni a Berlíně, záhy se však začal orientovat na francouzské prostředí. Další školení tak získal v Paříži u André Lhota a Jeana Metzingera. V Paříži se též opakovaně zúčastnil Podzimního Salonu a Salonu nezávislých. Byl aktivní na domácí půdě, kde spoluzakládal sdružení Junge Kunst a Prager Secession. V průběhu války pak emigroval do Anglie, aby tam mimo jiné spolupracoval s československou exilovou vládou. Po roce 1948 odešel do Spojených států, kde dále tvořil a pedagogicky působil.