Československo, rok 1953 Olej na plátně 79,5 x 68,5 cm Signováno vpravo s datací 1953 Celkový rozměr 98 x 88 cm Portrét sedící babičky v šátku oblečené v modrém a červeném oděvu. Vzadu na napínacím rámu přípis malíře: J. Peca Klidné stáří, 6 500 Kč. Na druhé straně plátna Studie nohou.