Československo, rok 1946 Olej na lepence 30 x 39 cm Signováno vpravo dole Celkový rozměr 39 x 48 cm Figurální motiv sedícího pasáčka, s proutkem v ruce, na kameni v potoce. Opodál na okraji vody stojí husy. Vzadu na kartonu originální papírový štítek s potvrzením a popisem obrazu psané ruku malíře. Zlatý rám.