Střední Evropa 1845 - 1855 Olej na dřevě 24,5 x 31,5 cm Signováno vpravo dole Jos. Nawratil Celkový rozměr 38 x 45 cm Období a styl romantismus, biedermeier Žánrový výjev s postavami v horské krajině s chatou, stromy, balvany a mračny. Originální plátkovým zlatem zlacený rám, zdobený reliéfními rokokovými ornamenty. Znamenitá ukázka mistrovské malby našeho význačného malíře 19. století. Obraz vynikající kvality a galerijní hodnoty. Vzadu na dolní části rámu dobový přípis : PARTHIE BEI KLEMENSDORF BEI ....dále nečitelné.