Střední Evropa 1845 - 1855 Olej na dřevě 23,5 x 30 cm Signováno vlevo dole Jos. Nawratil Celkový rozměr 37,5 x 44 cm Období a styl romantismus, biedermeier Žánrový výjev s postavami, pasáčky u ohně, ve skalnaté krajině s vodopádem, balvany, horskými jehličnatými stromy, v krajině s bouřkovými mračny. Originální plátkovým zlatem zlacený rám, zdobený v čelní části bohatým rokokovým reliéfním ornamentem. Znamenitá mistrovská malba našeho jednoho z vůbec nejlepších krajinářů poloviny 19. století. Obraz vynikající kvality a galerijní hodnoty. Vzadu v dolní části dřevěné desky dobový přípis : PARTHIE BEI FERCHENHEIM BEI WINTERBERG.