vyvolávací cena: 6 500 CZK

45. Koflík s malovanou miniaturou baletky Marie Taglioni - Slavkov

Československo, Slavkov, konec minulého století bílý, malovaný, zlacený porcelán v empírovém stylu malovaná miniatura slavné švédskoitalské baletky a tanečnice Marie Taglioni (1804-1884) z baletu La Sylphide miniatura orámovaná zlatou kartuší na purpurovém fondu, zlacený stáčený úchyt, zlaté pásy, linky, ornament značeno zespodu: ručně černě psané - Marie Taglioni, La Sylphide, Haas & Czjzek, hand Painted, písmeno S a koruna, monogram malíře L.K. zakázková ruční práce, porcelánka Slavkov výška šálku 10,5 cm průměr podšálku 16 cm