Československo, Březová 1918-1940 bílý, malovaný, zlacený porcelán figura uklánějícího se pierota s nataženou rukou a otevřenou dlaní pierot v modrobílých šatech, s límcem kolem krku, červeným pláštěm a střevíci černý oválný podstavec značeno zespodu: zeleně Pirkenhammer, Czechoslovakia, Kunst-Abteilung výška 24,5 cm šířka 20 cm