Německo 1943-1952 bílý a barevný porcelán s krémově bílou glazurou dźa čtvercového tvaru se svislým obloukovitě tvarovaným okrajem a stěnami víčko zdobeno barevnými květinami, na bočních stranách drobnějšími kvítky, zlacené linky značeno zespodu: zeleně Rosenthal, Germany, Chippendale, V, vtlačené číslo L-304 výška 5 cm šířka 10 cm