Střední Evropa 1868-1890 zlato o celkové hmotnosti 8,70 gr značeno pražským rakousko-uherským puncem pro cizí zboží (velká písmena A. V., splétaná, znaménko puncovního úřadu - písmeno C.) ve stylu biedermeieru zdobeno jemným gravírovaným a reliéfním ornementem, granulací na čelní straně ve čtverci vsazený dubnický opál uzávěr s pojistným řetízkem v dolní části mírně poškozený