Československo 1929-1949 žluté a růžové zlato o ryzosti Au 585/1000 celková hmotnost 2,95 gr v neobarokním stylu První republiky boční žebrové vzpěry z růžového zlata čtvercová hlava prstenu s vloženým broušeným syntetickým rubínem spodní okraj rámečku obloukovitě tvarovaný značeno československým puncem - lvíček a číslo 4