banner

Říjnová aukce starožitností, výtvarného umění a sběratelských předmětů.

Starožitnosti, šperky, obrazy, sběratelsky zajímavé předměty a stříbro
Online v 19:00

Je nám ctí Vás pozvat na naší aukci širokého sortimentu hodnotných starožitností, kvalitních obrazů a netradičních zajímavých artefaktů. Rádi Vás uvidíme na prohlídce předmětů na naší adrese Náměstí Kinských 7, Praha.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
Anglie 1760 - 1770 nebo 19. století Bílý, barevný, zlacený, ručně malovaný porcelán Worcester Porcelain, podle předlohy slavné porcelánky Míšeň Výška 44 cm Zdobená reliéfní girlandou barevných květin se zelenými listy, ručně malovanými kyticemi, drobnými kvítky. Horní část vázy zdobená zlaceným rokokovým motivem rokaje. Kulatá základna se zlatými linkami. Klenuté víko zdobené reliéfním věncem z barevných květin se zelenými listy, zlatými rokaji na plochém okraji, ručně malovanými kytičkami. Horní úchyt : soška chlapce držícího v náručí psa a v druhé ruce misku nebo ošatku, stojící na čtvercové základně. Značeno zespodu : modré zkřížené meče, čísla, napodobující značku porcelánky Míšeň.
Item image
Konečná cena:
4 500 Kč
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
Západní Slovensko 1770 - 1800 Ručně malovaná fajáns Manufaktura Holíč založená roku 1743 Průměr 23 cm Fajánsový talíř se zvlněným okrajem , s cíničito olovnatou polevou. Ústřední motiv ručně malovaných květů v typicky vínově červené barvě s listy v ostré zelené barevnosti. Polévané dno bez značky s otisky krédlu.
Item image
Konečná cena:
4 000 Kč
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
Vídeň, Střední Evropa 1868 - 1890 Období a styl biedermeier Zlato, přírodní tyrkysy, říční perličky Celková hmotnost 2,05 gramů Originální starožitná krabička Výška 25 mm Zlaté náušnice oválného tvaru. Zdobené tmavšími listy s jemným ornamentem. Uprostřed kytička se vsazenými světle modrými tyrkysy, uprostřed s říční perličkou. Značeno : vídeňský Rakousko-Uherský punc pro cizí zboží, písmena AV a písmenk A. Originální červená sametová etue 7,5 x 5,5 cm. Jedna náušnice na jedné straně zprohýbaná.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
7 200 Kč
Česká republika od roku 1993 14 karátové zlato, mořská kultivovaná perla Ryzost Au 585/1000, celková hmotnost 8,45 gramů Průměr 40 mm Zlatá brož tvořená spodním větším kruhem z leštěného zlata, horním menším kruhem z matovaného zlata. Kruhy elipsovitě tvarované. Uprostřed v korunce vsazená kultivovaná mořská perla o průměru 8 mm. Jehlice s pojistným uzávěrem. Značeno : český punc labuť s číslem 4.
Item image
Konečná cena:
18 000 Kč
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
Francie 1838 - 1880 Patinovaný bronz Ferdinand Barbedienne ( 1810 - 1892 ) a Achille Collas ( 1794 - 1859 ) V romantickém stylu Výška 43 cm Bronzový portrét, bysta, slavného německého spisovatele, básníka, dramatika, historika a estetika : Johann Christoph Friedrich von Schiller ( 1759 - 1805 ) . Achille Collas ( 1794 - 1859 ) založil roku 1838 v Paříži společně s Ferdinandem Barbedienne ( 1810 - 1892 ) společnost na výrobu a prodej zmenšených kopií slavných soch. Kulatý odstupňovaný podstavec. Značeno vzadu : F. Barbedienne Fondeur, Reduction Mécanique A. Collas. Patina v zadní části místy se skvrnami.
Item image
Konečná cena:
15 000 Kč
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
Střední Evropa rok 1849 Olej na dřevě 39 x 30 cm Značeno zezadu s datací 1849 V holandském typu zatiší : Trompe L Oeil Celkový rozměr s rámem 46 x 38 cm Minuciózní jemná detailní malba s loveckým zátiším s třemi visícími ptáky ( Drozd Kvíčala ) na skobě. Pozadí tvoří dřevěné obložení stěny. Na zadní straně desky přípis : Leop. Schaschetzy ( Leopold Šašecí ) s datací 1849.
Item image
Konečná cena:
38 000 Kč
Vyvolávací cena:
38 000 Kč
Čechy rok 1917 Olej na plátně 71 x 67,5 cm Signováno vpravo dole s datací 1917 V secesním stylu Celkový rozměr s rámem 89 x 87 cm Pražský motiv s loďkou a sedícími postavami na řece Vltavě, s pohledem na domy a siluetu Pražského hradu v pozadí v mlžném oparu. Černý leštěný rám se zlatou vnitřní linkou.
Item image
Konečná cena:
46 000 Kč
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
Čechy 1898 - 1899 Olej na kartonu 26 x 41 cm Signováno vpravo dole V secesním lyrickém stylu Odborný posudek PhDr. Michaela Zachaře Celkový rozměr s rámem 51 x 67 cm Motiv polní krajiny s loužemi po dešti, se zklidnělým pohledem do rovinaté krajiny, se znamenitou světelnou režií barevného nebe. Široký dobový vínově hnědý leštěný rám s vnitřní menší zdobenou zlatou lištou a krémově bílou širší vnitřní lištou. Vzadu na kartonu nečitelné přípisy tužkou.
Item image
Konečná cena:
4 900 Kč
Vyvolávací cena:
4 900 Kč
Československo 1921 - 1928 Leštěné stříbro, broušené křišťálové sklo Ryzost Ag 800 / 1000, celková hmotnost 3.003,9 gramů Firma Franz Bibus & Sohn, Moravská Třebová Výška 25 cm, šířka 25 cm Skleněný džbán oválného klenutého širokého tvaru s bočním úchytem. Zdobený tradičním hlubokým reliéfním brusem. Hrdlo a klenutý úchyt zdobené fazetami. Stříbrná horní část hrdla, nálevka a odklopné klenuté víko s horním úchytem. Víko zdobené secesním ornamentem. Značeno : československý punc selka s číslem 3, mistrovská značka F. B.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
19 500 Kč
Evropa 1870 - 1895 Mosaz, sklo, kov Stroj kotvový s pérovým pohonem a čtvrťovým bitím na spirály Značeno na ciferníku Julius Hoene Francouzského typu Výška 19 cm, šířka 10 cm, hloubka 9 cm Funkční Hodiny hranolovitého tvaru s horním vodorovným úchytem. Schránka z masivní leštěné mosazi, prosklená ze všech stran. Bílý smaltový hodinový ciferník s černými ručně malovanými římskými číslicemi a modřenými ocelovými ručičkami. Menší spodní budíkový ciferník s arabskými číslicemi. Hodinová skříňka zdobená na rozích polosloupky, pilastry. Zezadu ražené číslo stroje 7823.