#11

Markéta Mazancová
(1970)

Ptáci

Mazancová Markéta (*1970) - Ptáci
#11

Markéta Mazancová
(1970)

Ptáci

513 zobrazení
28 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2020, 110x100cm, olej na plátně, zlaceno, signováno PD, nerámováno

Markéta Mazancová se narodila na podzim roku 1970 v Českých Budějovicích. Po absolvování Střední uměleckoprůmyslové školy v Praze v roce 1989 se věnovala oboru designu a profesně se specializovala na realizace interiérů a restaurátorské práce, zejména v New Yorku, USA. Postupně se však stále více začala věnovat malbě, která se stala hlavním zaměřením její tvorby.

Její umělecký vývoj začal zlomem v roce 1996, kdy se začala věnovat intenzivněji malbě, a od té doby je jí tato forma vyjádření nejbližší. Jak sama říká: "Prostě maluji..."

Vystavovala svá díla na různých místech, včetně galerií jako jsou galerie Dílo, galerie Půda a galerie Fany v České republice, a také se účastnila kolektivních výstav jak v České republice, tak v Rakousku. Mezi lety 2000 a 2012 prezentovala své práce v ateliéru a galerii Studnice a také se účastnila výstav v Moskvě a Petrohradě. Její tvorba byla součástí multikulturního projektu "Loď kejklířů" a vystavovala také v Hagen v Německu. V roce 2006 darovala svá díla Jeho Svatosti Dalajlámovi.

Od roku 2012 až do současnosti pokračuje v autorských výstavách v Praze, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Novém Hradě a Bechyni. Její práce jsou také součástí sbírek Ermitáže v Petrohradě.