#19

Petr Mutina
(1986)

Modrý Drak

Mutina Petr (*1986) - Modrý Drak
#19

Petr Mutina
(1986)

Modrý Drak

330 zobrazení
20 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2018, 90x75cm, signováno zezadu, nerámováno

Petr Mutina se narodil v roce 1986 v Ostravě, kde prožíval své rané dětství. Již od malička jej fascinovala malba, a postupem času se jeho vášeň pro umění stala neodmyslitelnou součástí jeho života. S každým novým obrazem začal Mutina rozvíjet nový příběh, vnášejíc do svých děl tajemství a nádech tajemnosti. Jeho slova o umění jsou výrazem hlubokého porozumění a vášně k tvůrčímu procesu: "Všechna umělecká díla, ale i umění v celku jsou záhadou, což rozčiluje teorii umění."

Petr Mutina začal svou uměleckou dráhu studiem na Střední umělecké škole Poděbradova v Ostravě, kde se věnoval oboru Malba v letech 2002 až 2006. Jeho talent a odhodlání k uměleckému vyjádření vyneslo na povrch během těchto formativních let, a to vedlo k jeho dalšímu studiu na Ostravské Univerzitě, konkrétně na Fakultě umění.

Mutina, v rámci svého studia na univerzitě, prohluboval své znalosti a dovednosti, rozšiřoval svůj pohled na umělecký svět a nacházel vlastní umělecký jazyk. Jeho vášeň a oddanost uměnímu se staly základem jeho tvorby, která se vyznačovala nejen estetickou hodnotou, ale i hlubokým smyslem a emotivním podtextem.

Petr Mutina se stal známým svým originálním přístupem k malbě, kde kombinoval technickou zručnost s emotivním obsahem. Jeho díla nejenže oslovují vizuální smysly diváků, ale také vyprávějí příběhy a vyvolávají pocity. Jeho umělecký rukopis se stal jeho osobním podpisem, kterým se odlišuje od ostatních umělců své doby.