#3

Dalibor David
(1972)

Dvorek se studnou

David Dalibor (*1972) - Dvorek se studnou
#3

Dalibor David
(1972)

Dvorek se studnou

388 zobrazení
17 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2018, 60x90cm, olej na plátně, signováno zezadu, nerámováno

Dalibor David, významný český malíř, se narodil v roce 1971. Svou uměleckou dráhu započal studiem na SUPŠ v Uherském Hradišti v letech 1986–1990. Následně pokračoval ve studiích na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1990–1997, kde se zdokonaloval v ateliéru Jiřího Sopka.

Jeho tvorba je charakteristická výrazným koloritem a řadí se mezi významné představitele současné české malířské scény. Dalibor David se věnuje zpracování různorodých témat, přičemž se často zaměřuje na běžné předměty denní potřeby a lidské figury. Jeho malby jsou známé jednoduchými kompozicemi, které však získávají zvláštní atmosféru díky intenzivnímu využití světla a barvy. Světelné efekty hrají klíčovou roli v jeho práci, vytvářejí proměnlivé formy a zdůrazňují emocionální náboj jeho děl.

Lidská figura je v díle Dalibora Davida častým motivem, který umělec vnímá jako vyjádření emancipace od fyzické tíže. Jeho malby reflektují vnitřní pocity, stavy a emoce, vytvářejíce tak nejednoznačné a sugestivní vizuální zážitky pro diváka.