datum aukce 10. 12. 2017 13:30
72
prodáno za: 240 000 CZK
vyvolávací cena: 130 000 CZK

162. Švabinský Max 1873–1962

Kytice, kolem r. 1909 - olej, plátno na kartonu, rám, sklo, 48 × 40 cm, sign. LN M. Švabinský, na rubu přípis Zuzany Švabinské odhadní cena 150 000–200 000 Kč Max Švabinský (1873–1962), jeden z nejvýznamnějších umělců 20. století, obdivován zejména pro svoji kreslířskou zručnost a rozmanitost grafických technik, mezi které patřila např. olejomalba, perokresba, litografie či mozaika a akvarel. Nejčastějšími náměty jeho děl jsou portréty, krajiny a ilustrace. Působil jako profesor na pražské AVU, byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes a pobýval v Paříži. Získal zlatou medaili v roce 1904 na světové výstavě v St. Louis. Na pražské akademii v roce 1910 založil grafickou speciálku. Po druhé světové válce byl jmenován národním umělcem. Max Švabinský je považován za jednoho ze zakladatelů našeho moderního výtvarného umění 20. století a současně se podílel na zviditelnění českého výtvarného umění v Evropě.

4****7 240 000 CZK 10. 12. 2017 14:35:52
Sál 230 000 CZK 10. 12. 2017 14:35:40
4****7 220 000 CZK 10. 12. 2017 14:35:26
Sál 210 000 CZK 10. 12. 2017 14:35:25
Sál 200 000 CZK 10. 12. 2017 14:35:16
Sál 190 000 CZK 10. 12. 2017 14:35:11
Sál 180 000 CZK 10. 12. 2017 14:35:07
4****7 170 000 CZK 10. 12. 2017 14:34:59
Sál 160 000 CZK 10. 12. 2017 14:34:57
Sál 150 000 CZK 10. 12. 2017 14:34:54
4****7 140 000 CZK 10. 12. 2017 14:34:45
Sál 130 000 CZK 10. 12. 2017 14:34:39
4****7 130 000 CZK 10. 12. 2017 14:34:36