datum aukce 10. 12. 2017 13:30
46
prodáno za: 290 000 CZK
vyvolávací cena: 290 000 CZK

34. Cigler Václav *1929

Bez názvu, kolem r. 1985 - broušený, leštěný a matovaný objekt z citrínového skla, zlacená patka, 23,5 × 20 cm, sign. V. Cigler odhadní cena 350 000–400 000 Kč Václav Cígler (nar. 1929) vystudoval Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu Nový Bor a ateliér Josefa Kaplického na VŠUP v Praze. V 60. a 70. letech 20. stol. sehrál důležitou roli ve vedení ateliéru skleněné architektury na bratislavské AVU. Václav Cigler patří mezi nejlepší současné české skláře, který se sklem pracuje jako se svébytným uměleckým materiálem, jehož jedinečné vlastnosti zrcadlení, odrazu a absorbci světla využívá ve svých unikátních prostorových projektech umístěných v krajině či architektuře. Vztah člověka k prostoru a krajině hraje pro Ciglerovu tvorbu důležitou roli.

Sál 290 000 CZK 10. 12. 2017 13:50:29