datum aukce 14. 04. 2019 13:30
201
prodáno za: 290 000 CZK
vyvolávací cena: 290 000 CZK

56. Libenský Stanislav 1921–2002, Brychtová Jaroslava *1924

Bez názvu, 1988, ze souboru Hlav - červené, tavené, broušené a leštěné sklo, 25 × 26 cm, sign. Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová 1988

informace Provenience: Majitel získal dílo z ateliéru autorů. Vystaveno: Gent, Museum voor Sierkunst, 1991, Glassculpturen S. Libenský – J. Brychtová. Retrospektivní výstava. Odhadní cena 380 000–500 000 Kč.
informace 2 S. Libenský a J. Brychtová patří v současné době k nejrespektovanějším osobnostem mezinárodního autorského skla. Význam jejich tvorby spočívá především v jejich umění povýšit sklo na sochařské dílo, na svébytný umělecký objekt. Vysoce kultivované plastiky dosahují světové úrovně a významným způsobem ovlivnily podobu skla ve světě, zejména ve Spojených státech. Jejich díla jsou zastoupena v nejvýznamnějších sbírkách evropských a amerických muzeí (např. The Metropolitan Museum of Art, NY, Victoria and Albert Museum, Londýn, The National Museum of Modern Art, Tokio). V prezentovaném díle nacházíme jejich klasické výrazové prostředky jako kontrast surového a neopracovaného s lesklým a leštěným a hru se světlem.
kategorie starožitnosti, design a sklo

Sál 290 000 CZK 14. 04. 2019 13:58:12