9. online aukce starožitností a uměleckých předmětů18 / 143

18Jan Zrzavý (1890-1977)

ŘECKO 1967 Kombinovaná technika - tužka a pastel na papíře, 100x150 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vlevo dole monogramem "J. Z", sign. a dat. tužkou vpravo dole monogramem "J. Z. 67". Srovnání, Lit.: Karel Srp a Jana Orlíková: Jan Zrzavý, Academia, 2003, s. 359, obr. 426. Paspartováno, rámováno, zaskleno. Jan Zrzavý – český malíř a grafik, významný představitel české výtvarné avantgardy 1. pol. 20. století. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u Emanuela Dítěte, také u Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského. Intenzivně se také věnoval studiu italského quattrocenta. Podnikl studijní cesty po Německu, Itálii, Belgii, Francii. Spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. V jeho díle se objevuje symbolismus, postupy malby starých mistrů, hladká fraktura. Jeho poslední autorská výstava se uskutečnila r. 2007 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Příhozy

Konečná cena
30 000 Kč
Vyvolávací cena
30 000 Kč

637
21

Přihlaš se pro zobrazení příhozů

Ostatní info

Konec limitování
17. 5. 2021 18:30
Datum aukce
17. 5. 2021 19:30
Aukční dům Zezula, s.r.o.