#27

František Srp
(1895 – 1943)

ŽENSKÝ AKT

František Srp (1895-1943)
#27

František Srp
(1895 – 1943)

ŽENSKÝ AKT

grafika, malba
3 limity
360 zobrazení
18 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

ŽENSKÝ AKT 1926 Olej na plátně, 92,5x76 cm, sign. a dat. vlevo dole Fr. Srp 26". Rámováno. Stav B. František Srp - malíř a grafik, krajinář, figuralista, portrétista.

František Srp se narodil 5. července 1895 ve Veleni. Pocházel z rodiny místního hostinského Karla Srpa. Ve studiu umění začal na pražské Uměleckoprůmyslové škole, kde studoval v letech 1914–1916 pod vedením profesorů E. Dítěte a Františka Kysely. Následně pokračoval ve svém uměleckém vzdělání na pražské malířské akademii u profesora Maxmiliána Pirnera a úspěšně absolvoval v roce 1919.

Po ukončení studia František Srp přijal pozici profesora na reálném gymnáziu v Bučovicích, kde působil od roku 1924. Během své kariéry byl aktivním členem uměleckých spolků, mezi něž patřil Svaz výtvarných umělců v Brně a Sdružení výtvarných umělců moravských Aleš.

František Srp zemřel koncem roku 1943 v Bučovicích, kde strávil část své umělecké a pedagogické kariéry.