#29

Emil Weirauch
(1909 – 1976)

TŘI DÍVKY U ZRCADLA

Emil Weirauch (1909-1976)
#29

Emil Weirauch
(1909 – 1976)

TŘI DÍVKY U ZRCADLA

grafika, malba
1 limit
242 zobrazení
2 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

TŘI DÍVKY U ZRCADLA 1951 Tempera na papíře, 86x68 cm, sign. a dat. vpravo dole "E. Weirauch 51". Rámováno. Stav A.

Emil Weirauch, malíř, se narodil 7. ledna 1909 v Dukovanech na Třebíčsku. Studoval na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) v Brně v Malířském ateliéru Františka Václava Süssera. Jeho umělecký odkaz lze najít ve sbírkách Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravské galerie v Brně a Muzea města Brna.

Emil Weirauch se prezentoval na mnoha společných výstavách, kde sdílel své výtvarné mistrovství s publikem. V roce 1981 byla uspořádána samostatná výstava jeho prací v Domě pánů z Kunštátu v Brně, což svědčí o jeho významném místě v umělecké scéně.

Jeho malířská technika a umělecký styl, zprostředkovaný prostřednictvím školení na ŠUŘ a pod vedením Františka Václava Süssera, zanechaly trvalý otisk v uměleckém dědictví. Weirauchovo dílo reflektuje jeho uměleckou zručnost a citlivost v zachycení estetiky a atmosféry.

Emil Weirauch zemřel 18. června 1976 v Brně.