#35

Antonín Hudeček
(1872 – 1941)

ROZKVETLÁ LOUKA S ALEJÍ

Antonín Hudeček (1872-1941)
#35

Antonín Hudeček
(1872 – 1941)

ROZKVETLÁ LOUKA S ALEJÍ

grafika, malba
6 limitů
700 zobrazení
42 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

ROZKVETLÁ LOUKA S ALEJÍ Olej na kartonu, 57x71 cm, sign. vpravo dole "Ant. Hudeček". Rámováno. Stav A.

Antonín Hudeček se narodil 14. ledna 1872 v Loucké. Studoval malbu na pražské Akademii výtvarných umění u Maxe Pirnera a Václava Brožíka. Později pokračoval ve studiu v Mnichově. Začínal jako figuralista, avšak měl zásadní vliv od skupiny malířů pod vedením krajináře Julia Mařáka, s nimiž maloval v okolí Okoře. Jeho dílo bylo ovlivněno impresionismem a prošlo obdobím hledání svébytného výrazu. Cestoval po Itálii a Sicílii, kde vytvořil mnoho olejových skic, z nichž později maloval rozměrné mariny. Kromě toho maloval krajiny v okolí Kolína, pohledy na Prahu a v dalších oblastech, jako jsou Orlické hory, ostrov Rujanu, Tatry, Banská Bystrica a Podkarpatská Rus. Za své životní dílo byl v roce 1930 jmenován řádným členem České akademie věd a umění a v roce 1940 obdržel Národní cenu za malířskou tvorbu. Antonín Hudeček zemřel 11. srpna 1941 v Častolovicích, kde od roku 1927 žil ve své vile.