#36

František Myslivec
(1890 – 1965)

LETNÍ KRAJINA PŘED BOUŘÍ

František Myslivec (1890-1965)
#36

František Myslivec
(1890 – 1965)

LETNÍ KRAJINA PŘED BOUŘÍ

grafika, malba
378 zobrazení
9 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 7 500 Kč
17. 5. 2021 19:30

LETNÍ KRAJINA PŘED BOUŘÍ Olej na plátně, 74x98 cm, sign. vpravo dole "Fr. Myslivec". Rámováno. Opatřeno potvrzením autenticity díla od autorovy vnučky. Stav A.

František Myslivec, český malíř, grafik, kreslíř a ilustrátor, se narodil 30. prosince 1890 v Brně. Své umělecké vzdělání získal na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde studoval pod vedením významných osobností, mezi nimiž byli profesor Karel Vítězslav Mašek, Jan Preisler, Arnošt Hofbauer a Ladislav Šaloun. Následně pokračoval ve studiích na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl jeho učitelem profesor Pirner Maxmilián.

František Myslivec se proslavil jako impresionistický krajinář s hlubokým spojením s Brnem, což ovlivnilo jak jeho umělecký výraz, tak i jeho vztah k okolní přírodě. Jeho malířská technika vynikala citlivým použitím světla a barev, což je charakteristické pro impresionismus.

Mezi jeho nejznámější díla patří krajinomalby, které zachycují krásu brněnské krajiny. Jeho obrazy předávají atmosféru a náladu prostřednictvím virtuózního zachycení světelných efektů a nuancí barev. František Myslivec byl klíčovou postavou českého impresionismu a jeho tvorba představuje důležitý příspěvek k českému malířství.

František Myslivec zemřel 28. září 1965 v Brně, ale jeho umělecké dědictví pokračuje v jeho dílech, která zůstávají jako významný příklad českého krajinářského umění první poloviny 20. století.